Erbenova vyhlídka - Ústí nad Labem

Ubytování a dovolená » Rozhledny » Ústecký kraj » Erbenova vyhlídka - Ústí nad Labem
 
  • Erbenova vyhlídka - Ústí nad Labem
  • Erbenova vyhlídka - Ústí nad Labem
Objekt: Rozhledna
Region: Krušné hory
Kraj: Ústecký kraj
Okres: Ústí nad Labem
GPS: 50°40'43.249"N, 14°3'1.625"E
   
Název:

Erbenova vyhlídka

Obec:

Ústí nad Labem

   
Nadmořská výška: 401 m n. m.
Typ stavby: kamenná
Výška rozhledny: 15 m
Počet schodů: 56
Rok otevření: 1933

Erbenova vyhlídka se nachází na hřbetu Brandtovy výšiny v Ústí nad Labem. V roce 1933 ji postavil spolek Gebirgsverein a pojmenoval ji po svém předsedovi a tehdejším řediteli České spořitelny Alexandru Erbenovi.

Malá kamenná rozhledna měřila 8 metrů, po nedávném zvýšení poskytuje rozhledna prakticky neomezený kruhový výhled. Na východě lze vidět Bukovou horu, na jihu pak Ústí nad Labem, řeku Labe a Milešovku. Pohled na Krušné hory se otevírá směrem na západ.

Na místě dnešní rozhledny stály dříve již dvě rozhledny. Ty však byly vždy z rozmaru počasí zničeny. Současná rozhledna pochází z roku 1933, kdy ji nechal vybudovat turistický spolek z Ústí nad Labem. Jméno dostala po předsedovi onoho turistického spolku. Od té doby nepřetržitě slouží milovníkům výhledů.

Rozhledna se nachází na severním okraji Ústí nad Labem, nad městskou částí Dobětice. K rozhledně se nejlépe dostanete, když dojedete autem do Dobětic, přesně na konec velkého sídliště, kde začíná modrá odbočka. Tady necháte auto (pokud naleznete místo na parkování) a po modré značce vyrazíte na vrchol.

 
 

Rozhledna je volně přístupná

 

Erbenova vyhlídka